Najnowsze wiadomości

Parownica do ubrań – który model będzie najlepszy?

Jaki monitor do laptopa wybrać?

Dezynfekcja – czego i w jaki sposób warto używać, aby pozbyć...

23 stycznia 2022 4:54

Najlepszy mop parowyMop parowy został doceniony przez właścicieli wykładzin podłogowych, takich jak laminat, parkiet, dywan, płytki czy korek. Który mop parowy jest najlepszy?

Codzienne sprzątanie i domowe obowiązki związane z utrzymaniem domu w czystości nie należą do najbardziej lubianych zajęć. Zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest przejściowe, jak korytarz, hol wejściowy lub wspólny salon. Tam najpierw gromadzi się kurz i brud. Aby ułatwić walkę z brudem i bakteriami, wymyślono mop parowy - urządzenie do mycia i dezynfekcji podłogi. Za pomocą pary i zestawu dysz można łatwo usunąć nawet stare i uporczywe plamy, a procedura zajmie znacznie mniej czasu niż mycie zwykłą szmatką. Przeanalizujmy główne zalety mopa parowego w porównaniu z innymi produktami do użytku domowego.

Korzyści

Zalety podłogowych myjek parowych to :

• uniwersalne zastosowanie - para zmyje podłogę, dywan, wszelkiego rodzaju wykładziny podłogowe;

• dokładne czyszczenie - cząsteczki pary wnikają we wszystkie szczeliny i pęknięcia, do których nie dostanie się gąbka;

• wielofunkcyjność - zmieniając nasadki można myć podłogę, meble, powierzchnie luster, okna i zasłony;

• opłacalność - odkurzacz parowy łączy w sobie funkcje kilku środków technicznych do czyszczenia, dzięki czemu nie ma potrzeby kupowania dodatkowych maszyn domowych, a także wydawania pieniędzy na detergenty;

• ochrona antybakteryjna - gorąca para zabija większość bakterii nawet bez użycia chemicznych detergentów.

Możesz wybrać dobry model, kierując się swoimi upodobaniami, cechami producenta lub opinią tych, którzy już używają mopów parowych i mają praktyczne wyobrażenie o zaletach poszczególnych modeli

Rodzaje mopów

Istnieją następujące typy modeli parowych:

• Wielofunkcyjny. Wyposażone w różnego rodzaju nasadki, dzięki którym można ich używać nie tylko zgodnie z ich przeznaczeniem, czyli do mycia podłogi, ale także przy czyszczeniu okularów, wykładzin ściennych, a nawet przy czyszczeniu mikrofalami.

• Kompaktowy. Takie urządzenia są przeznaczone do radzenia sobie z brudem w trudno dostępnych miejscach. Ich niewielka waga i rozmiar pozwalają im penetrować rogi i szczeliny, gdzie nie jesteśmy w stanie odkurzyć w tradycyjny sposób.

Wymiary

Jeden z definiujących wskaźników wyboru. Gama modeli na rynku jest absolutnie zróżnicowana pod względem wagi i objętości. Istnieją modele dwukilogramowe, a także giganty o wadze 5 kg lub więcej. W przypadku standardowej przestrzeni wystarczy urządzenie o wadze 3-3,5 kg.

Moc

Określa ilość zużytej energii elektrycznej i czas ciągłej pracy. Najbardziej odpowiednie do codziennego użytku będzie urządzenie o mocy 1500-1700 W, zużycie energii będzie minimalne, a mop będzie w stanie szybko się nagrzać i pracować przez długi czas. Czasami wbudowana bateria jest ważnym kryterium. Opcje baterii umożliwiają czyszczenie, gdy sieć energetyczna jest niedostępna lub niestabilna.

Objętość zbiornika i materiał, z którego jest wykonany

Im większy zbiornik na wodę, tym cięższy sam mop, więc nie ma sensu wybierać urządzenia ze zbiornikiem powyżej 400 ml do małego mieszkania, tak jak aparat o pojemności do 600 ml raczej nie nadaje się do dużego domu. Wskazane jest, aby sam zbiornik był wykonany z aluminium, zapobiegnie to tworzeniu się kamienia. Możesz również wybrać modele z plastikowym pojemnikiem, ale plastik musi być bardzo wysokiej jakości.