Najnowsze wiadomości

Parownica do ubrań – który model będzie najlepszy?

Jaki monitor do laptopa wybrać?

Dezynfekcja – czego i w jaki sposób warto używać, aby pozbyć...

23 stycznia 2022 3:30

Parownica do ubrań – który model będzie najlepszy?Parowary do ubrań to szybkie i skuteczne narzędzie do usuwania zagnieceń z odzieży, pościeli, pokrowców na meble i zasłon. Są łatwe w obsłudze i wielofunkcyjne.

Zanim kupisz

Zanim kupisz parownice do ubrań, zapoznaj się z tymi wskazówkami, które pomogą ci podjąć właściwą decyzję. Para to delikatny i skuteczny sposób na usuwanie zmarszczek, usuwanie zapachów i odświeżanie tkanin. Jest szybsze niż prasowanie i nie przypali ani nie uszkodzi większości tkanin.

Ustaw swoją cenę: parownice są dostępne w szerokim zakresie cen. Określ swój budżet, porównywanie funkcji i cen może wymagać kompromisów.

Oceny wydajności: sprawdź ocenę wydajności każdego modelu w niezależnych witrynach. Zbadaj, jak szybko nagrzewa się urządzenie. Jaką ma pojemność, objętość wytwarzanej pary i stabilność, aby zapobiec rozlewaniu się gorącej wody i poparzeniom.

Funkcje i załączniki: przejrzyj załączniki i funkcje każdego modelu, takie jak pędzle, składane uchwyty, ustawienia temperatury i pary.

Zużycie energii: Przeczytaj drobnym drukiem informacje o mocy i zużyciu energii każdego parowca. Niektóre duże modele wymagają do ich działania znacznej mocy.

Używanie

Przed rozpoczęciem pracy nad jakimkolwiek materiałem, pozwól parowarowi całkowicie się nagrzać. Zapobiegnie to rozpryskiwaniu się wody, która może pozostawić ślady, zanim pojawi się para. Przetestuj urządzenie na ręczniku kuchennym, aby upewnić się, że masz pełną moc. Zawsze paruj tkaniny w pozycji pionowej. Zawieś odzież na haczyku i pozostaw zasłony wiszące na drążku. Uciskanie ubrania nie pomoże uwolnić zmarszczek. Pozwala również na spłynięcie kondensatu w wężu do gotowania na parze, a nie na wyciekanie.

Aby użyć parownicy, dotknij lekko materiału głowicą parową, a zmarszczki natychmiast znikną. Pozwala to parze wniknąć i rozluźnić włókna materiału, usuwając w ten sposób zmarszczki. Nie dotykaj aksamitu bezpośrednio głowicą parowaru. Niektóre tkaniny, takie jak jedwab, należy poddawać obróbce parą od spodu, aby zapobiec powstawaniu smug lub znaków wodnych.

Nigdy nie trzymaj dłoni bezpośrednio w parze. Oparzenia mogą wystąpić szybciej, niż myślisz. Trzymaj go z dala od dzieci. Nigdy nie przepełniaj urządzenia ani nie pozwól mu wyschnąć, co może uszkodzić element grzejny. Trzymaj pojemnik na wodę pionowo, aby zapobiec rozlaniu. Odłącz parowar i opróżnij nadmiar wody przed przechowywaniem.

Czyszczenie parowara

Najlepszym sposobem na utrzymanie parowaru w dobrym stanie jest używanie wyłącznie wody destylowanej. Zapobiega to osadzaniu się kamienia i minerałów w zbiorniku oraz w wylotach lub dyszach pary. Jeśli używałeś wody z kranu, prawdopodobnie będziesz musiał często czyścić parowiec, aby zapewnić jego dobre działanie i zapobiec pryskaniu.

Ocet destylowany to idealny środek do czyszczenia parowaru. Wlej ocet do pojemnika na wodę i pozwól mu całkowicie się nagrzać. Wylej gorący ocet do zlewu, aż cały ocet zniknie. Pozwoli to usunąć kamień i minerały, które prawdopodobnie zatykają różdżkę i głowicę parownika. Gdy ocet zniknie, napełnij zbiornik wodą destylowaną i pozwól jej się całkowicie się ogrzać. Wypuść całą tę wodę do zlewu. Uzupełnij świeżą wodą destylowaną i możesz znowu używać parownicy.